Facebook icon
ikona telefon12 415 18 18 ikona mailinfo@york.edu.pl
MENU

Skuteczność uczenia

STRONA GŁÓWNA / Skuteczność uczenia

Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym

Lektorzy w YORK School to pasjonaci i specjaliści w nauce angielskiego, uczący zgodnie z wymogami metodycznymi i  jakości nauczania PASE. Nieustannie dokształcająca się kadra polskich anglistów i native speakers uczynią wszystko, aby słuchacze przyswoili sobie angielski szybko i skutecznie.

Jednakże, aby proces uczenia się był jeszcze krótszy, a nauka bardziej skuteczna – prosimy, PAMIĘTAJ:

 1.  Uczestnicz regularnie we wszystkich zajęciach obowiązkowych (2 x tyg.) oraz jak najczęściej w programie dodatkowym (klubach). Uczestnictwo raz w semestrze  spotkaniach  konwersacyjnych z lektorami native speakers: Kids’ & Teens’ Club, Conversation oraz Discussion Clubs (poziomy FCE-CPE), oraz Exam & Language Workshops.
 2. Bierz aktywny udział w konwersacjach na zajęciach – praca w parach (grupach) przygotowuje Cię stopniowo do udziału w dyskusjach w gronie całej grupy. Pamiętaj: lepiej mówić z błędami, aniżeli tracić cenny czas.
 3. Pokonaj opory i nieśmiałość – pamiętaj, że Twoi koledzy i koleżanki z grupy mają podobne problemy językowe.
 4. Unikaj języka polskiego – szczególnie w trakcie lekcji. Mów z błędami, ale wyłącznie po angielsku! Pamiętaj – lektor poprawi Twoje większe błędy w wymowie czy w gramatyce, a praktyka jest najważniejsza.
 5. Wykorzystaj maksymalnie czas lekcji na notowanie nowych słówek i struktur gramatycznych. Zapisuj wszystko, co uznasz za ważne.
 6. Korzystaj ze słowników przynoszonych przez lektorów lub przynoś swój, np. w smartphone. Wykorzystuj maksymalnie każdą lekcję – po co później tracić czas w domu na to, co można zrobić w trakcie zajęć.
 7. Opuściłeś 3-4 zajęcia z powodu choroby/wyjazdu? Umówimy Cię na inną grupę lub na bezpłatną konsultację do wybranego lektora – regulamin dyżurów dostępny w biurze.
 8. Utrwalanie materiału w domu jest koniecznością (zadanie domowe, przyswojenie nowego słownictwa i struktur gramatycznych) – im niższy stopień, tym bardziej systematyczna musi być Twoja praca. Wypełnianie ćwiczeń z Activity Book po każdej lekcji pozwoli Ci uniknąć zaległości.
 9. Korzystaj z biblioteki – jedna książka na Twoim poziomie lub film w wersji oryginalnej w miesiącu zajmie ci  niewiele czasu, a uczysz się i powtarzasz język w przyjemny i praktyczny sposób!
 10. W miarę możliwości zaplanuj 2-3 tygodniowy pobyt w kraju anglojęzycznym w Londynie, Oxfordzie, Cambridge u naukę metodą total immersion; lub pomyśl o wymianie mieszkania z Intervac w Wielkiej Brytanii, Holandii, Skandynawii, USA, Kanadzie itd. Gorąco zachęcamy do tej praktycznej formy nauki języka!

Nie wyrzucaj własnych pieniędzy – ucz się z nami skutecznie w małej grupie i w przyjemnym otoczeniu. Dobre chęci mogą jednakże nie wystarczyć – pamiętaj, że ważne jest TWOJE ZAANGAŻOWANIE, TWOJA OBECNOŚĆ i WSPÓLNA PRACA. Wtedy nasza wspólna satysfakcja z Twoich postępów w nauce języka angielskiego będzie gwarantowana!

UWAGI OGÓLNE. Prosimy pamiętać, że na niższych stopniach zaawansowania tylko cały rok nauki może w pełni usatysfakcjonować.

Dla najbardziej zaangażowanych słuchaczy, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody m.in. kursy języka angielskiego – jako motywację do jeszcze bardziej skuteczniej nauki!

 • Zapis na NewsletterZobacz poprzednie wydania Newslettera