Facebook icon
ikona telefon12 415 18 18 ikona mailinfo@york.edu.pl
MENU

Zasady organizacyjne

STRONA GŁÓWNA / Zasady organizacyjne

Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym

Zajęcia w York School of English prowadzone są zgodnie z założeniami, z którymi słuchacze zapoznają się przed rozpoczęciem kursu. Każdy słuchacz otrzymuje Regulamin, szczegółowo określający prawa i obowiązki uczestników kursów i szkoły.

Rok szkolny podzielony jest na 2 semestry, 124 godziny lekcyjne i trwa od września (dzieci i młodzież) oraz od października (dorośli 19+) do czerwca. W przypadku kursów standardowych – zajęcia 2 x 90 minut tygodniowo pozwalają na realizację jednego poziomu zaawansowania.
Dbając o wyrównany poziom w grupach zapisy poprzedzone są bezpłatnym testem i rozmową kwalifikacyjną, które nie zobowiązują do natychmiastowego dokonania formalności, jednakże warto pamiętać, że o miejscu w grupach decyduje kolejność wpłat. Grupy liczą: 6-10 dzieci 4-5 lat, 7-12 Young Learners 7-12 lat: Young Teenagers/Teenagers 7-12 osób oraz grupy dla dorosłych Adults 19+ liczą 7-10 osób. Szkoła organizuje także kursy intensywne 3×90 min w okresie wakacyjnym.

Zajęcia grupowe odbywają się rano, popołudniu i wieczorem. Przykładowe terminy zajęć 2×90 minut: 8.15-9.45; 10.00-11.30; 16.00-17.30; 17.45-19.15 i 19.30-21.00. Zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektorów polskich i native speakers. Proces nauczania jest w razie potrzeby weryfikowany. Postępy każdego ucznia sprawdzane są poprzez okresowe testy kontrolne, a wyniki zapisywane w Dzienniku Lekcyjnym online. Aby nauka była skuteczna, słuchacz  powinien odrabiać zadania domowe oraz korzystać regularnie z nieodpłatnej media/biblioteki szkolnej. Uczniowie otrzymują dwa razy w roku Oceny Postępów (Progress Reports) i świadectwo Certificate of Fluency ukończenia stopnia zaawansowania (po zaliczeniu minimum 60 % zajęć i testów).

Osoby, które z różnych powodów opuściły zajęcia lub mają trudności z utrzymaniem tempa pracy, mogą nadrobić zaległości podczas bezpłatnych indywidualnych konsultacji tzw. Tutorials. Termin spotkania można ustalić bezpośrednio z lektorami lub w sekretariacie szkoły.

Obowiązkowe 3 testy próbne ‚mock exams’ stanowią dodatkowe 15 godzin w w programie kursów FCE (First Certificate In English), CAE (Cambridge Advanced In English) i CPE (Cambridge Proficiency In English). Dodatkowo organizujemy testy próbne dla Cambridge Young Learners i LCCI oraz warsztaty maturalne. YORK oferuje dzieciom, młodzieży i dorosłym  inne BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE – szczegółowy program online  www.york.edu.pl

Słuchacze mogą wyrazić swoje opinie na temat szkoły w regularnie przeprowadzanych i dokładnie analizowanych ankietach, mailowo na biuro@york.edu.pl; na Facebooku www.facebook.com/york.school.of.english; w sekretariacie szkoły oraz  mailowo z dyrektorem e.krupska@york.edu.pl lub bezpośrednio w biurze szkoły.

  • Zacznij naukę języka angielskiego już dziś!

    Zapoznaj się z naszą ofertą