Facebook icon
ikona telefon12 415 18 18 ikona mailinfo@york.edu.pl
MENU

Metody nauczania

STRONA GŁÓWNA / Metody nauczania

Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym

METODY NAUCZANIA/POZIOMY ZAAWANSOWANIA 

Lektorzy w YORK School of English stosują Blended Learning czyli nowoczesne metody i techniki nauczania w połączeniu z tymi bardziej tradycyjnymi , zwłaszcza na niskich poziomach zaawansowania.

YORK School prowadzi kursy General English / Konwersacje w następujących grupach wiekowych i poziomach zaawansowania:

  • dla dzieci przedszkolnych 4-6 lat na 2 poziomach zaawansowania,
  • dla dzieci 7-10 / 11-12 lat na 5 poziomach zaawansowania,
  • dla młodzieży 13-14 / 15-17 lat na 6 poziomach zaawansowania,
  • dla młodzieży 17-19 lat na 9 poziomach zaawansowania,
  • dla dorosłych 19+ na 10 poziomach zaawansowania.

Główną metodą stosowaną przez YORK jest metoda komunikatywna, która wymusza aktywne i twórcze uczestnictwo słuchacza w zajęciach oraz świadome wyciąganie wniosków i przyswajanie materiału poprzez m.in. pracę w grupach tzw. pair-work, dialogi, konwersacje i ćwiczenie nowych struktur w realistycznych kontekstach językowych. Nacisk na zajęciach kładziony jest na czynne umiejętności speaking i listening, natomiast reading i writing stanowią zadanie domowe. W przypadku nastolatków na poziomie B1 i B1+, są to cyfrowe zeszyty ćwiczeń,  natomiast na wszystkich poziomach w grupach  dorosłych, słuchaczę utrwalają materiał na platformie on-line Pearson My Lab.

Słuchacze motywowani są do regularnego utrwalania praktycznego języka angielskiego i poznawania kultury anglojęzycznej poprzez cotygodniowe zajęcia z native speakers (w każdej grupie od A2) oraz poprzez uczestnicwo w zajęciach konwersacyjnych  i ćwiczenie różnych akcentów z lektorami native speakers prowadzacymi rotacyjnie piątkowe Conversation & Discussion Clubs czy Language i Exam Workshops.

YORK gwarantuje nadzór metodyczny nad procesem nauczania i realizacją celów poprzez hospitacje zajęć;  grafik lesson observation obejmuje obserwację każdego lektora około 3 razy w roku szkolnym.

Tok dydaktyczny oparty jest na systemie poziomów zaawansowania z określonymi celami nauki (lesson objectives z celami w formie 'students can do’ zaplanowanymi w sylabusie do każdego podrę.cznika).

Dbamy, aby studenci uczyli się w swojej grupie wiekowej, korzystając z odpowiednio dobranych pod względem wieku materiałów dydaktycznych i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: tablica interaktywna, rzutniki multimedialne, laptopy, CD-ROM, DVD, podręczniki cyfrowe digital, programy multimedialne, e-learning platform, internet wi-fi. Program wzbogacony jest dodatkowymi zajęciami związanymi z tradycjami i świętami z kultury anglosaskiej. Organizujemy także kluby dla dzieci i młodzieży: Kids’ Club (dzieci 7-12), Teens’ Club (13-16) oraz bezpłatne praktyczne zajęcia konwersacyjne: Conversation (wiek 16+ na poziomach A1-B1+) i Discussion Clubs (poziomy B2-C1+) ): także Exam i Language Workshops.

TECHNIKI NAUCZANIA 

Lektorzy York School of English w procesie nauczania wykorzystują nowoczesne technologie: tablicę interaktywną, rzutniki multimedialne, internet, smartphones. platfrorma e-learning Pearson MyLab. W programie kursu: podręczniki cyfrowe i wykorzystanie video clips, podcasts czy film trailers.

Powyższe rozwiązania techologiczne uzupełniają użycie bardziej tradycyjnych technik nauczania jak fiszki, flashcards, gry planszowe czy prawdziwe zabawki uzywane do nauczania Young Learners.

Słuchacze i rodzice mają także dostęp do dzienników online – zapraszamy do biura po odbiór loginu i hasła do grupy swojego dziecka.

  • Chcesz skorzystać z oferty kursu języka angielskiego?

    Sprawdź szczegóły: Promocje, Ceny, Terminy