Facebook icon
ikona telefon12 415 18 18 ikona mailinfo@york.edu.pl
MENU

Zasady organizacyjne

STRONA GŁÓWNA / Zasady organizacyjne

Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym

Zajęcia w York School of English prowadzone są zgodnie z założeniami, z którymi słuchacze zapoznają się przed rozpoczęciem kursu. Każdy słuchacz otrzymuje Regulamin, szczegółowo określający prawa i obowiązki uczestników kursów i szkoły.

Rok szkolny podzielony jest na 2 semestry, 124 godziny lekcyjne i trwa od września (dzieci i młodzież) oraz od października (dorośli 19+) do czerwca.
Dbając o wyrównany poziom w grupach zapisy poprzedzone są bezpłatnym testem i rozmową kwalifikacyjną, które nie zobowiązują do natychmiastowego dokonania formalności, jednakże warto pamiętać, że o miejscu w grupach decyduje kolejność wpłat. Grupy liczą: 6-10 dzieci 4-5 lat, 7-12 Young Learners 7-12 lat: Young Teenagers/Teenagers 7-12 osób oraz grupy dla dorosłych Adults 19+ liczą 7-10 osób. W grupach 5-6 osób zajęcia odbywają się  2 x 75 minut,  a w 3- 4 osobowych –  2 x 60 minut tygodniowo. W przypadku kursów standardowych,  w jednym roku szkolnym realizujemy zawsze jeden poziom zaawansowania. Szkoła organizuje także intensywne kursy organizacyjne  3 x 90 min w okresie wakacyjnym.

Zajęcia grupowe odbywają się rano, popołudniu i wieczorem. Przykładowe terminy zajęć 2×90 minut: 8.15-9.45; 10.00-11.30; 16.00-17.30; 17.45-19.15 i 19.30-21.00. Zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektorów non-native speakers: polskich anglistów i anglistów  dyplomowanych lektorów z certyfikatem CELTA m.in. z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch na zmianę z dyplomowanymi lektorami native speakers, głównie z wielkiej Brytanii.

Postępy każdego ucznia sprawdzane są poprzez okresowe testy kontrolne, a wyniki zapisywane w Dzienniku Lekcyjnym online. Uczniowie otrzymują dwa razy w roku Oceny Postępów (Progress Reports) i świadectwo Certificate of Fluency ukończenia stopnia zaawansowania (po zaliczeniu minimum 60 % testów). Aby nauka była bardziej skuteczna i przyjemna, słuchacz  powinien odrabiać zadania domowe oraz zalecamy korzystać regularnie z nieodpłatnej media/biblioteki szkolnej.

Osoby, które z różnych powodów opuściły zajęcia lub mają trudności z utrzymaniem tempa pracy, mogą nadrobić zaległości podczas bezpłatnych indywidualnych konsultacji tzw. Tutorials. Termin spotkania można ustalić bezpośrednio z lektorami lub w sekretariacie szkoły.

Obowiązkowe 3 testy próbne 'mock exams’ stanowią dodatkowe 15 godzin w w programie kursów Cambridge English FCE (First Certificate in English), CAE (Certificate in Advanced English) i CPE (Certificate of Proficiency in English). Dodatkowo organizujemy testy próbne dla Cambridge Young Learners i LCCI oraz warsztaty maturalne. YORK oferuje dzieciom, młodzieży i dorosłym  bezpłatne zajęcia dodatkowe  w  York Diary online

Słuchacze mogą wyrazić swoje sugestie, opinie i zażalenia na temat pracy szkoły w:

  • regularnie przeprowadzanych i dokładnie analizowanych ankietach,
  • mailowo na biuro@york.edu.pl,
  • na Facebooku www.facebook.com/york.school.of.english ,
  • bezpośrednio w sekretariacie szkoły poniedziałek -piątek w godzinach 8.30-20.00
  •  mailowo z dyrektorem e.krupska@york.edu.pl
  • bezpośrednio z dyrektorem  Ewą Krupską
  • Chcesz skorzystać z oferty kursu języka angielskiego?

    Sprawdź szczegóły: Promocje, Ceny, Terminy