Facebook icon
ikona telefon12 415 18 18 ikona mailinfo@york.edu.pl
MENU

Skuteczność uczenia

STRONA GŁÓWNA / Skuteczność uczenia

Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla przedszkolaków
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym
Kursy dla dzieci w wieku szkolnym

Lektorzy w YORK School to pasjonaci i specjaliści w nauce języka angielskiego, uczący zgodnie z wymogami metodycznymi i  jakości nauczania PASE. Nieustannie rozwijająca się kadra polskich anglistów, dyplomowanych anglistów non-native speakers  oraz native speakers uczynią wszystko, aby słuchacze przyswoili sobie angielski szybko i skutecznie.

Jednakże, aby proces uczenia się był krótszy, a nauka bardziej skuteczna – prosimy, PAMIĘTAJ:

 1. Uczestnicz regularnie w zajęciach obowiązkowych (2 x tyg.) oraz jak najczęściej w programie dodatkowym (klubach). Uczestnictwo raz w semestrze  spotkaniach  konwersacyjnych z lektorami native speakers podczas Kids’ & Teens’ Club, Conversation oraz Discussion Clubs (poziomy FCE-CPE), oraz Exam & Language Workshops pozwala na ćwiczenie języka w nowym otoczeniu co przekłada się w praktyce na mniejszy stres podczas egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej czy pobytu zagranicą.
 2. Aktywny udział w konwersacjach na zajęciach – praca w parach (grupach) przygotowuje Cię stopniowo do udziału w dyskusjach w gronie całej grupy. Pamiętaj: lepiej mówić z błędami, aniżeli tracić cenny czas.
 3. Pokonuj nieśmiałość – pamiętaj, że Twoi koledzy i koleżanki z grupy mają podobne problemy językowe.
 4. Unikaj polskiego – szczególnie w trakcie lekcji. Mów z błędami, ale wyłącznie po angielsku! Pamiętaj – lektor poprawi Twoje większe błędy w wymowie czy w gramatyce, a praktyka jest najważniejsza.
 5. Rób notatki w ten sposób wykorzystasz maksymalnie czas lekcji . Zapisuj wszystko, co uznasz za ważne: nowe struktury z tablicy, nowe słownictwo w kontekście tzw kolokacje językowe.
 6. Korzystaj ze słowników przynoszonych przez lektorów lub przynoś swój, np. w smartphone. Wykorzystuj maksymalnie każdą lekcję – po co później tracić czas w domu na to, co można zrobić w trakcie zajęć.
 7. Opuściłeś 3-4 zajęcia z powodu choroby/wyjazdu? Umówimy Cię na na bezpłatną konsultację tutorial do wybranego lektora – regulamin dyżurów dostępny w biurze.
 8. Utrwalanie materiału w domu jest koniecznością (zadanie domowe, przyswojenie nowego słownictwa i struktur gramatycznych) – im niższy stopień, tym bardziej systematyczna musi być Twoja praca. Wypełnianie ćwiczeń z Activity Book/My Lab po każdej lekcji pozwoli Ci uniknąć zaległości.
 9. Korzystaj z biblio/mediateki – jedna książka na Twoim poziomie lub film w wersji oryginalnej w miesiącu zajmie ci                    2 godziny,  w ten sposób  przypominasz sobie i utrwalasz  język w przyjemny i praktyczny sposób!
 10. Wakacje z angielskim? W miarę możliwości zaplanuj 2 tygodniowy pobyt w kraju anglojęzycznym w Londynie, Oxfordzie, Cambridge naukę metodą całkowitego zanurzenia total immersion; lub pomyśl o wymianie z INTERVAC   Home Exchange w Wielkiej Brytanii, Holandii, Skandynawii, USA, Kanadzie itd. Gorąco zachęcamy do tej praktycznej formy nauki języka!

Nie wyrzucaj własnych pieniędzy – ucz się z nami skutecznie w małej grupie i w przyjemnym otoczeniu. Dobre chęci jednakże nie wystarczą- pamiętaj, że ważne jest TWOJE ZAANGAŻOWANIE, TWOJA OBECNOŚĆ i WSPÓLNA PRACA. Wtedy nasza wspólna satysfakcja z Twoich postępów w nauce języka angielskiego będzie gwarantowana!

UWAGI OGÓLNE. Prosimy pamiętać, że na niższych stopniach zaawansowania do poziomu intermediate  B1 tylko cały rok nauki może Cię w pełni usatysfakcjonować.

Dla najbardziej zaangażowanych słuchaczy, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody m.in. kurs języka angielskiego – jako motywację do jeszcze bardziej skuteczniej nauki!

 • Chcesz skorzystać z oferty kursu języka angielskiego?

  Sprawdź szczegóły: Promocje, Ceny, Terminy